Piątek II tygodnia Adwentu

Ewangelia wg św. Mateusza 11,16-19.

Jezus powiedział do tłumów: «Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest do przebywających na rynku dzieci, które głośno przymawiają swym rówieśnikom: "Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadal...

  • 8 hours ago

    Oto pierwszy krok do wzrastania na drodze wiary: słuchanie. Przed mówieniem słuchanie.

Co nam przyniesie rok 2018?

Takie pytanie zadaje sobie wielu ludzi niektórzy idą do wróżek, czytają horoskopy by dowiedzieć się jaki będzie kolejny rok. Mam nadzieje, że nikt z czytających ten artykuł, ani żaden chrześcijanin nie szuka odpowiedzi na to pytanie u demonów. Bo to Bogu się nie podoba i jest wykroczeniem przeciw pierwszemu przykazaniu. Pytajmy o to Boga, używajmy rozumu, planujmy.

Jesteśmy ciekawi co nas może czekać w 2018 r niech ten artykuł rzuci trochę światła na przyszłość, która dotyczy naszej parafii i pomoże dobrze zaplanować Twój udział w tych wydarzeniach. Niektóre wydarzenia mają konkretny termin inne będą jeszcze do ustalenia. W tym kalendarium zawarte są wydarzenia, które mają zmienne terminy. Dlatego nie ma informacji np. że w tym roku Boże Narodzenie wypadnie 25 grudnia J

Styczeń:

Katechezy Neokatechumenalne

Luty:

            18 lutego koncert organowy - relacja       

Marzec:  

Wspólne śpiewanie pieśni pasyjnych (Adoracja krzyża)

Rekolekcje Wielkopostne

Kwiecień:

1 kwietnia Wielkanoc

Wspólne śpiewanie pieśni Wielkanocnych

Maj:

6 maja Wspólne śpiewanie pieśni Maryjnych

13 maja I komunia święta

19 maja I komunia święta SP Gaudeamus

20 maj  Zielone Świątki (Zesłanie Ducha Świętego)

30 maja Film przygotowujący nas na uroczystość Bożego Ciała

31 maj  Boże Ciało

Czerwiec:

  1-3 czerwca  Parafialny wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny do Wrocławia po Bożym Ciele

             9 czerwca Pielgrzymka biegowo-rowerowa 

Wakacje:

 1-3 lipca Ksiądz na rowerze! Rowery: Szlak Orlich Gniazd

            8-14 lipca Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy

  14-21 lipca Spływ kajakowy: LXIII Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Brdzie im. Marii Okołów-Podhorskiej Przechlewo – Bydgoszcz, 137 km

Wrzesień:

Październik:

10 pażdziernika Stadion Młodych na PGE Narodowy

27 Października Bal Wszystkich Świętych

             28 Października Zostań BOHATEREM uratuj ŻYCIE oddaj KREW

Listopad:

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Grudzień:

Początek Adwentu rekolekcje

Wspólne śpiewanie Kolęd i pastorałek 

 Znasz jeszcze jakieś wydarzenia, które warto ująć w naszym parafialnym kalendarzu?

Daj znać księdzu, a postaramy się dodać o nim informację!

Możesz również napisać wiadomość do mail redakcji Epifanii lub odezwać się do Nas przez portal Facebook, gdzie mamy nasz profil. Jak szukasz zdjęć z wydarzeń parafialnych, ale nie ma ich na naszej stronie internetowej, a były robione, to najpewniej znajdziesz je właśnie na portalu Facebook.