Wtorek VI tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Marka 8,14-21.

Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy im przykazał: «Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda!» A oni zaczęli rozprawiać między so...

  • 23 hours ago

    Proszę was w tych dniach o modlitwę w intencji spotkania na temat ochrony małoletnich w Kościele, wydarzenia, które… https://t.co/vcOXfQH8CM

Ogłoszenia parafialne

 1.   13.01 - niedziela, święto Chrztu Pańskiego, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św., o g. 16.00 spotkanie dla Kółek Żywego Różańca

2.   14.01 - poniedziałek, rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku, gdy wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni

3.   17.01 - czwartek, wspomnienie św. Antoniego, XXI Dzień Judaizmu pod hasłem: Nie przychodzę, żeby zatracać 9Oz 11,9)

4.   18.01 - piątek, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

5.   19.01 - sobota, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara

6.   20.01 - niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii św. ze szkoły Gaudeamus

7.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

8.   04.02 – rozpoczynamy katechezy Drogi Neokatechumenalnej, zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją relację z Panem Jezusem, poniedziałki i czwartki o g. 19.00

9.   Serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu, ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace wewnątrz kościoła

10.Wizyta duszpasterska:

14.01. Pn - Przechodnia

15.01. Wt - Słowackiego, Rej, Prusa

16.01. Śr - Kopernika, Żeromskiego, Orzeszkowej

17.01. Cz - P. Skargi, Graniczna

18.01. Pt - H. Dobrzańskiego (Blizne J.), Orzeszkowej

19.01. Sb - Warszawska J., Warszawska Ł. (bez Topolowej)

 

 1.   06.01 - pierwsza niedziela, uroczystość Objawienia Pańskiego, suma odpustowa, miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, po Mszy św. o g. 18.00 spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej

2.   13.01 - niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., o g. 16.00 spotkanie opłatkowe dla Kółek Żywego Różańca

3.   Zbiórka elektrośmieci do 15.I., g. 14.00, składamy przy parkingu wewnętrznym

4.   Serdeczne dzięki za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu

5.   Wizyta Duszpasterska:

07.01, Pn. Kraszewskiego, Skłoby, Radziejowicka

08.01, Wt. Kocjana 1, kl. A, B, C, D, E

09.01, Śr. Kocjana 1A, kl. F, G, H, J, K

10.01, Cz. Kocjana 1A, kl. L, M, Kocjana 1B, kl. N, O, P

11.01, Pt. Kocjana 1B, kl. R, S, Zaboreczna, Kocjana

12.01, Sb. Łaszczyńskiego, Fortowa

 

1.   30.12 - niedziela, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 

2.   31.12 - poniedziałek, zakończenie roku kalendarzowego, Msza św. dziękczynna i nabożeństwo o g. 18.00, można zyskać odpust zupełny za publiczny śpiew hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy

3.   01.01 - wtorek, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wspomnienie nadania Imienia Jezus, Dzień Pokoju, odpust zupełny za publiczny śpiew O Stworzycielu, Duchu, przyjdź

4.   02.01 - środa, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorz z Nazjanzu

5.   03.01 - pierwszy czwartek miesiąca, o g. 18.00 modlimy się w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa i o powołania

6.   04.02 - pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od g. 17.30, po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo i wystawienie Najświętszego Sakramentu do g.21.00, dziękujmy Bogu za dar Niepodległości, proszę zgłaszać chorych

7.   05.01 - pierwsza sobota miesiąca, o g. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

8.   06.01 - pierwsza niedziela miesiąca, uroczystość Objawienia Pańskiego odpust parafialny, po modlitwie po Komunii św. obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu

9.   Bóg zapłać za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu, ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace wykończeniowe wewnątrz kościoła

10.Zbiórka elektrośmieci na zakup sprzętu do szpitala w Afryce, termin 15 stycznia g.14.00

11.Wizyta duszpasterska:

02.01, śr, Długa, Podkowińska, Rąblowska

03.01, cz, Zielna, Kircholmska, Krajeńska

05.01, sb, Kochanowskiego

 1.   23.12 - niedziela, dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dar serca dla potrzebujących, dziękujemy za przygotowanie kościoła na święta 

2.   24.12 - poniedziałek, ostatnie roraty o g. 7.00, Wigilia Bożego Narodzenia, zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Pasterka o g. 24.00, poprzedzona śpiewem kolęd, po Pasterce podzielimy się opłatkiem

3.   25.12 - wtorek, uroczystość Narodzenia Pańskiego, porządek Mszy św. niedzielny

4.   26.12 - środa, święto św. Szczepana, porządek Mszy św. niedzielny

5.   27.12 - czwartek, święto św. Jana Ap.

6.   28.12 - piątek, święto, św. Młodzianków Męczenników

7.   30.12 - niedziela, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

8.   Dziękujemy za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu

9.   Wizyta Duszpasterska:

27.12, Cz: Sienkiewicza, Bułhaka, Oblęgorska

28.12, Pt: Rozalińska, Przejazd

29.12, Sb: Iskry, Cieplarniana

 

 1.   16.12 - niedziela, po Mszy o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze szkoły Gaudeamus, do kosza przy ołtarzu można składać dar serca dla potrzebujących, opłatki, sianko z tyłu kościoła, rozpoczynają się Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin

2.   17.12 - poniedziałek, rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego, zapraszamy do udziały w roratach codziennie o g. 7.00, poniedziałek i środa dla dzieci o g. 18.00

3.   21.12 - piątek, po Mszy św. o g. 18.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi do g.21.00

4.   Dziękujemy za przyjęcie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu

5.   Wizyta Duszpasterska:

Pn, 17.01 - Batalionów Chłopskich 82A

Wt, 18.01 - Batalionów Chłopskich 82B

 Śr, 19.01 - Górczewska 253F, 255D, Lazurowa 157, 159, Górczewska 232C, 232D