Strona Główna   Msze św. i nabożeństwa   KontaktPoniedziałek, 24 Listopad 2014
Menu
Strona Główna
Aktualności
Msze św. i nabożeństwa
Artykuły
Galerie zdjęć

O parafii
Kalendarium parafii
Historia budowy kościoła
Księża w parafii
Kontakt

Czytania na każdy dzień

Księga Gości
Szukaj
Sakrament Bierzmowania
Ostatnie Artykuły
SŁOWO BOŻE W ŻYCIU I MISJI KOŚ...
Zatwierdzenie Drogi Neokatechu...
Komunikat Ks. Kardynałów i Bis...
Benedykt XVI: nowe wspólnoty n...
Charakterystyka Drogi Neokatec...
Parafia Objawienia Pańskiego
ul. Łaszczyńskiego 1
05-082 Blizne
tel. 22 7220250
par.objawieniapanskiego@gmail.com
www.epifania-blizne.waw.pl
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 23.11.2014
Dodane: 22 listopad 2014
Słowa Ewangelii według św. Mateusza (25, 31-46) Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie". Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie." Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

Jak często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak blisko nas jest Pan Jezus każdego dnia. Dzisiaj nam Pan o tym przypomina. Jest obecny w każdym człowieku potrzebującym: głodnym, spragnionym, nagim, chorym, uwięzionym. Każdy, kto rozpoznaje Go w tych ludziach, jest nazwany błogosławionym i uczestnikiem królestwa Bożego.

Ogłoszenia:

1. 23.11 – niedziela, uroczystość Chrystusa Króla, po sumie nabożeństwo adoracyjne, odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

2. Tworzymy w parafii grupę wolontariatu, celem godnego przyjęcia młodzieży, która przybędzie na ŚDM w Krakowie 2016, chętnych zapraszamy do zgłaszania się do księży

3. 30.11 – pierwsza niedziela Adwentu, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na Pana, taca na Seminarium Duchowne

4. 27.11 – czwartek, rocznica podarowania nam przez Niebo Cudownego Medalika Matki Bożej, która objawiła św. Katarzynie Laboure w 1830r., że ci, którzy będą go nosić, otrzymają wielkie łaski. Medalik będzie dołączony w tym dniu do „Naszego Dziennika”

5. Budowa: prowadzimy prace wykończeniowe na zapleczu kościoła, wstawiono część drzwi wewnętrznych
 
Zegar LCD
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Ustaw jako stronę startową:
Strona startowa
Dodaj stronę do ulubionych:
Dodaj do ulubionych
Newsletter
Wpisz swój adres e-mail i kliknij Subskrypcja/Rezygnuję.Ilość subskrypcji: 35
Copyright © 2007 by r4t system

Unikalnych wizyt: 515915