Świętych Aniołów Stróżów - wspomnienie obowiązkowe

Ewangelia wg św. Mateusza 18,1-5.10.

W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: «Zaprawdę, powiadam wam: Jeś...

  • over a year ago

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Posłuchaj utworu w wykonaniu Chóru Św. Józefa! 

- na parafialnym Facebooku:

- lub na YouTubie:

Wszystkich, nie tylko uczestników rekolekcji konsekracji, zachęcamy, by jak najczęściej wznosili oczy do Nieba z wersetami pieśni p.t. „Rozmowa ze Św. Józefem” na ustach i iście śpiewająco rozważali jej treść!

A może ktoś odważy się nagrać swą własną wersję i nam ją przesłać? Bawmy się! :-)

Specjalnie dla nas utwór wykonał Chór św. Józefa z sąsiedniej Parafii Św. Łukasza Ewangelisty na Bemowie. Nazwa chóru jest śpiewającym owocem zeszłorocznych rekolekcji w Bliznem. Ale o tym kiedy indziej :-).

Rok temu ten sam chór wykonał dla nas utwór „Witaj, Józefie”, który także był oficjalną pieśnią rekolekcji ze św. Józefem!

Dziękujemy i pozdrawiamy!

***

33-dniowe rekolekcje konsekracji św. Józefowi rozpoczęły się 1 maja i potrwają do 3 czerwca 2022 roku.