Czwartek X tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Mateusza 5,20-26.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom...

25 lat Parafii

Objawienia Pańskiego w Bliznem

25 listopada (sobota), g. 10.00, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

Diecezjalne Spotkanie Młodych wpisuje się w obchody 38. Światowego Dnia Młodzieży, który będzie obchodzony w Kościołach lokalnych w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Hasłem tegorocznego ŚDM są słowa „Radując się w nadziei” (por. Rz 12,12), które nawiązują do Wielkiego Jubileuszu Roku 2025, przeżywanego pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”.

Tegoroczne spotkanie przybliży młodzieży postać bł. Carla Acutisa, patrona ludzi młodych, który – jak podkreśla ks. Sawiak – „w Eucharystii odkrył moc i sens wiary, wskazując, że jest ona najszybszą i najprostszą autostradą do Nieba”. – Jego relikwie, będą z nami obecne przez całe spotkanie – dodaje.

Diecezjalne Spotkanie Młodych rozpocznie się o godz. 10:00 w Świątyni Opatrzności Bożej od wprowadzenia relikwii bł. Carla Acutisa oraz koncertu ewangelizacyjnego Siewców Lednicy. Centralnym punktem spotkania będzie Msza Święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza o godz. 12:00.

Na spotkanie zaproszeni są wszyscy młodzi formujący się we wspólnotach parafialnych m.in: lektorzy, starsi ministranci, wszystkie młodzieżowe wspólnoty, młodzi ze szkół średnich, studenci oraz młodzież postakademicka.

Plakat Diecezjalny Dzien Mlodziezy AW 499x705

https://archwwa.pl/wydarzenia/diecezjalne-spotkanie-mlodych-2/