Wtorek I tygodnia Adwentu

Ewangelia wg św. Łukasza 10,21-24.

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Two...

  • 16 hours ago

    W tym czasie Adwentu otrząśnijmy się z letargu i starajmy się rozpoznać Bożą obecność w codziennych sytuacjach. Jeś… https://t.co/8HTTue6C44

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Jeszcze dziś na Mszy Św. wieczornej będzie można wysłuchać kazania rekolekcyjnego.

FB 1200x800 small

Jest już maj, wszystko kwitnie, ptaki założyły operę, a my udajemy się na 33 dni do duchowego warsztatu św. Józefa w Bliznem!

Książka czekała 5 lat na przeczytanie. Teraz przyszedł ten moment. Dziękuję za kolejna podróż ze św. Józefem” – napisała jedna z Uczestniczek rekolekcji i przysłała nam zdjęcie ze swego salonu... 

szablon 640 960

Dziś na każdej Mszy Św. nasi Księża i Diakon głoszą specjalne kazania poświęcone św. Józefowi. Ostatnie z nich będzie można usłyszeć na Mszy Św. wieczornej o g. 18:00.

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które wyjechały na majówkę!

Późnym wieczorem zamieścimy tu nagranie kazania rekolekcyjnego ks. Andrzeja! Zapraszamy do jego odsłuchania!

A wkrótce pojawi się tu jeszcze jedna, iście śpiewająca niespodzianka…

***
Przypominamy, że 33-dniowe rekolekcje konsekracji św. Józefowi mają tryb indywidualny, tzn. polegają na samodzielnej modlitwie i lekturze w domu.

Zajmuje ona ok. 10 minut dziennie.

Naszym podręcznikiem rekolekcyjnym jest książka „Cały Sprawiedliwy. Józef” ks. Krzysztofa Wonsa SDS, do której dołączyliśmy specjalny Przewodnik. 

Można je nabyć np. w zakrystii przed i po każdej Mszy świętej (w cenie 20 zł + 10 zł).

Ponadto w ramach rekolekcji czekają nas 2 spotkania w kościele:
- w piątek, 13 maja na czuwaniu z Matką Bożą Fatimską i św. Józefem po wieczornej Eucharystii.
- w piątek, 3 czerwca, na uroczystej konsekracji św. Józefowi.

Czym jest konsekracja św. Józefowi?
To ni mniej ni więcej powierzenie mu wszystkich swych spraw, by zajął się nimi tak jak chce.

Jak dobrze jest rozpocząć maj, najpiękniejszy miesiąc w roku, pod płaszczem św. Józefa… Jak dobrze jest mieć go za kierownika duchowego... Dziękujemy Ci za to Boże Ojcze Przenajświętszy, w Trójcy Świętej Jedyny.