Wtorek I tygodnia Adwentu

Ewangelia wg św. Łukasza 10,21-24.

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Two...

  • 15 hours ago

    W tym czasie Adwentu otrząśnijmy się z letargu i starajmy się rozpoznać Bożą obecność w codziennych sytuacjach. Jeś… https://t.co/8HTTue6C44

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Posłuchaj utworu w wykonaniu Chóru Św. Józefa! 

- na parafialnym Facebooku:

- lub na YouTubie:

Wszystkich, nie tylko uczestników rekolekcji konsekracji, zachęcamy, by jak najczęściej wznosili oczy do Nieba z wersetami pieśni p.t. „Rozmowa ze Św. Józefem” na ustach i iście śpiewająco rozważali jej treść!

A może ktoś odważy się nagrać swą własną wersję i nam ją przesłać? Bawmy się! :-)

Specjalnie dla nas utwór wykonał Chór św. Józefa z sąsiedniej Parafii Św. Łukasza Ewangelisty na Bemowie. Nazwa chóru jest śpiewającym owocem zeszłorocznych rekolekcji w Bliznem. Ale o tym kiedy indziej :-).

Rok temu ten sam chór wykonał dla nas utwór „Witaj, Józefie”, który także był oficjalną pieśnią rekolekcji ze św. Józefem!

Dziękujemy i pozdrawiamy!

***

33-dniowe rekolekcje konsekracji św. Józefowi rozpoczęły się 1 maja i potrwają do 3 czerwca 2022 roku.