Świętych Aniołów Stróżów - wspomnienie obowiązkowe

Ewangelia wg św. Mateusza 18,1-5.10.

W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: «Zaprawdę, powiadam wam: Jeś...

  • over a year ago

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Skontaktuj się z nami i podaruj bliskim bilet na spektakl!

 prezent świąteczny

Siostra Faustyna ma kryzys powołania, chce opuścić zakon, a ks. Michał Sopoćko czuje się nieco wypalony w kapłaństwie. Właśnie w to miejsce wkracza Bóg.

Pomiędzy zakonnicą a jej spowiednikiem rodzi się przyjaźń, która zmieni losy świata, gdyż pozwoli na przyjęcie i przekazanie ludzkości orędzia o Bożym Miłosierdziu.

Scenariusz spektaklu „Jestem z tobą” został oparty na „Dzienniczku” oraz wspomnieniach bł. ks. Sopoćki. Reżyserem jest Adam Woronowicz, czyli filmowy ks. Popiełuszko.

– Wiara jest dla mnie jak tlen – powiedział jakiś czas temu w wywiadzie dla Archidiecezji Łódzkiej.

Już 29 stycznia 2023 roku o g. 15:00 ta profesjonalna sztuka zostanie wystawiona u ks. Pawła Paligi w sali teatralnej przy kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich (na ul. Rybnickiej 27 w warszawskich Włochach).

Jeśli w Twojej torbie Mikołaja nadal jest wolna przestrzeń, pomyśl o tym, aby włożyć do niej jeden lub kilka biletów na spektakl „Jestem z Tobą”! Ten idealny prezent na święta można nabyć:

- w zakrystii u P. Kościelnego Sylwestra Klimka

- wysyłając maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

- pisząc do nas na Facebooku

Cena biletu – cegiełki to 40 zł.  

Zaprasza ks. Paweł Paliga.

A my polecamy.