Czwartek X tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Mateusza 5,20-26.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom...

25 lat Parafii

Objawienia Pańskiego w Bliznem

20 kwietnia (czwartek), godz. 19.00, ul. Krakowskie Przedmieście 66

Modlitwa ciszy. Jak być z Bogiem bez słów?

Czym jest modlitwa ciszy? To najstarsza modlitwa świata. Człowiek coraz częściej przekonuje się, że nie może żyć i normalnie funkcjonować bez powrotu do swego wnętrza, bez skupienia, milczenia i chwil samotności. Jak jednak wejść w ciszę serca? Jak być z Bogiem codziennie sam na sam, odkładając na bok słowa, intencje i sprawy do załatwienia? Jak oddać Mu się cały? Te i podobne pytania będą stanowiły treść wykładu „Modlitwa ciszy. Jak być z Bogiem bez słów?”, który wygłosi ks. dr hab. Andrzej Muszala, prof. Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Wykład odbędzie się 20 kwietnia (czwartek) o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (ul. Krakowskie Przedmieście 66).

Na kontynuację cyklu „Duchowość dla Warszawy” zapraszają organizatorzy Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Duchowosc warszawy modlitwaciszy 2023 internet 499x705


Zob. także poprzednie wykłady (lub koncerty) - na dole strony: https://www.akademiakatolicka.pl/duchowosc-dla-warszawy/