Święto św. Kazimierza, królewicza

Ewangelia wg św. Jana 15,9-17.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak j...

25 lat Parafii

Objawienia Pańskiego w Bliznem

3 września 2023 roku odbył się 5. Rodzinny Piknik Parafialny. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Z okazji jubileuszu 25-lecia naszej parafii (została ona erygowana 26 sierpnia 1998 roku) 3 września 2023 roku (niedziela) w godz. 13-16:00 odbył się w Blizne 5 Rodzinny Piknik Parafialny. Poprzedzała go uroczysta Suma celebrowana przez Rektora Akademii Katolickiej w Warszawie księdza prof. dr hab. Krzysztofa Pawlinę.

W pikniku objętym Honorowym Patronatem Wójta Gminy Stare Babice wzięło udział ponad 400 osób. Celem organizacji uroczystych obchodów święta parafii było uczczenie 25 rocznicy jej powstania. 

Wydarzenie dodatkowo miało za zadanie integrację środowiska lokalnego oraz kształtowanie właściwych form spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży a także wsparcie najmłodszych uczestników zabaw i konkursów poprzez ufundowanie nagród edukacyjnych dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego.

Mali uczestnicy bawili się podczas zbierania pieczątek w konkurencjach sportowych, quizach, zabawach plastycznych i animacjach przygotowanych przez ZHR i Skautów Europy, a także wspólnoty parafialne Domowy Kościół, Neokatechumenat, Galilea, Tygodnik parafialny Epifania i Epifanek, Klub ojców Tato.Net oraz przez dwie Szkoły Podstawowe: Big Ben i Gaudeamus. Zagościli w Blizne też strażacy z Babickiej OSP oraz policjanci.

Dzieci mogły skorzystać z bezpłatnych atrakcji takich jak malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, zabawa bańkami mydlanymi czy zjeżdżanie na dmuchańcu.

Zostało ufundowanych 150 nagród dla wszystkich dzieci, które brały udział w wydarzeniu, i zbierały punkty za aktywności podczas trwania pikniku. Rozlosowano również 5 nagród głównych oraz różne nagrody w konkurencjach dla dorosłych, prowadzone ze sceny.

Czas trwania pikniku umilały występy laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej You Can Sing, recital piosenki Grzegorza Otczyka oraz pokazy i warsztaty taneczne Studia Tańca Rejdance Stare Babice.

Do dyspozycji chętnych była wata cukrowa, popcorn, ciasta, owoce i napoje. Lody i grill serwowały okoliczne punkty gastronomiczne.

Na zakończenie pikniku odbył się koncert zespołu dlaTego, który propaguje prawidłowe wartości i mówi o sobie „Gramy dla Tego, który dał nam wszystko co mamy, mówimy o tym, co ważne”. www.dlategogramy.pl