Wtorek I tygodnia Adwentu

Ewangelia wg św. Łukasza 10,21-24.

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Two...

  • 15 hours ago

    W tym czasie Adwentu otrząśnijmy się z letargu i starajmy się rozpoznać Bożą obecność w codziennych sytuacjach. Jeś… https://t.co/8HTTue6C44

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

1. 11.09 – niedziela, rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zachęcamy do spowiedzi i Komunii św., po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii św., suma odpustowa, taca na Seminarium Duchowne.

2. 12.09 – poniedziałek, Najświętszego Imienia Jezus, rocznica zwycięstwa pod Wiedniem.

3. 13.09 – wtorek, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, o g. 18.00 modlimy się w intencji KŻR.

4. 14.09 – środa, święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Dzień Modlitw za Ukrainę.

5. 15.09 – czwartek, wspomnienie NMP Bolesnej.

6. 16.09 – piątek, wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.

7. 17.09 – sobota, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę, pod hasłem: Księże Jerzy – jesteśmy tu, aby wypełnić Twój testament.